Η βρεφική μάσκαρα είναι ένα εργαλείο που μπορεί να τονώσει τη σωστή ανάπτυξη και εξέλιξη του μωρού σας. Με τα έντονα χρώματά του, είναι ανεκτίμητο για να τραβάει το βλέμμα και να το κινεί δεξιά και αριστερά. Τα κρεμαστά αξεσουάρ είναι εξαιρετικά άνετα στο πιάσιμο και το τράβηγμα, γεγονός που διεγείρει την ανάπτυξη των λεπτών κινητικών δεξιοτήτων στα παιδικά χέρια. Φροντίσαμε ώστε το καθένα από αυτά να έχει τη δική του διαφορετική λειτουργία. Το ένα είναι μια τσίχλα/οδοντόβουρτσα με διαφορετικές τραχιές επιφάνειες και ταυτόχρονα μια κουδουνίστρα με πολύχρωμες μπάλες. Και τα άλλα δύο – ένα κουδούνισμα σε διαφορετική τονικότητα και ένα μπιπ που κάνει θόρυβο.
Η σπείρα είναι κατασκευασμένη από βελούδο με κοντά μαλλιά σε συνδυασμό με βαμβακερό ύφασμα, χρωματισμένο με ακίνδυνες και αντιαλλεργικές βαφές. Ο σχεδιασμός του ίδιου του παιχνιδιού σε σχήμα σπείρας το καθιστά εξαιρετικά βολικό για να τοποθετηθεί σε ένα κρεβατάκι, ένα καροτσάκι μωρού ή οποιοδήποτε άλλο αντικείμενο μπορεί να τυλιχτεί γύρω του.
- Σύνθεση: ύφασμα, γέμιση και βαφές ακίνδυνες για την υγεία.
- Πλένεται στους 30°C.
- Συμμορφώνεται με την ευρωπαϊκή οδηγία 2009/48/ΕΚ.
- Το προϊόν κατασκευάζεται εξ ολοκλήρου στη Βουλγαρία